15 sie 2014

"Wspomnienia w kolorze sepii" - premiera


Zgodnie z obietnicą prezentuję Wam, drodzy Czytelnicy, pierwsze fragmenty premierowej powieści "Wspomnienia w kolorze sepii" (druga część rodzinnej trylogii małopolskiej). Tym razem opowieść dotyczy drugiej z przyjaciółek. Mam nadzieję, że losy Joanny Podlaskiej i jej babci Danuty zaciekawią Was i dostarczą odpowiedniej dawki emocji i wzruszeń. 
Premiera powieści już 10 września. Zapraszam :)

(...)

"Wspomnienia w kolorze sepii"

W ostatnim czasie Joannie nie powodziło się najlepiej: choroba ojca, utrata pracy, rozstanie z narzeczonym i dziwne, regularnie powracające sny... Życie w małym miasteczku nad Czarnym Potokiem, gdzie wszyscy się znają, też nie zawsze jest proste. Mimo to kobieta każdego dnia stara się udowodnić sobie i światu, że doskonale nad wszystkim panuje. 

Jedyną rzeczą, jakiej pragnie, jest spokój. Spokój, który próbuje zburzyć pewien tajemniczy Filip...

Sposobem na oderwanie się od codziennych problemów jest nowa pasja Joanny. Tworząc drzewo genealogiczne i przeglądając pamiątki rodzinne, trafia ona na starą fotografię babci urodzonej we Lwowie. To fascynujące odkrycie stanie się początkiem nostalgicznej podróży w rodzinną przeszłość. Będzie w niej wszystko: wojna, miłość, zdrada, szczęście, tragedie i cudowne ocalenia...

Czy Joanna odnajdzie w sobie siłę babek i prababek, żeby na nowo uwierzyć w istnienie szczęścia i dać szansę rodzącemu się uczuciu? 

„Wspomnienia w kolorze sepii” to opowieść o sile rodzinnych i przyjacielskich więzi oraz o ludzkich losach, które bezlitośnie gmatwa wielka historia świata. Czytelnik będzie je śledził w dwóch prowadzonych równolegle wątkach: współczesnym i historycznym.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Początek wygląda bardzo ciekawie. Zwłaszcza część historyczna. Już nie mogę się doczekać całej książki. Pozdrawiam ciepło, Katarzyna.

kobietazasciankowa pisze...

Dziękuję i życzę przyjemnej lektury. :)

Grażyna Kowalik pisze...

To wspaniała niespodzianka...ta premiera 10 września..."Wspomnień w kolorze sepii".Okładka zachwyca ,a z tego co rozumiem to historia -saga rodzinna Joanny-przyjaciółki Marty (z Młyna).A bardzo lubię gdy pojawiają się wątki-historyczny i współczesny....Pani Aniu ,fajnie to Pani wychodzi spod pióra....osobiście mam nadzieję na dalsze historie w takich "smakowitych" klimatach...