27 lis 2010

Dla mediów i bibliotek

 
Anna J. Szepielak 

Małopolanka.
Uważa, że brak pośpiechu i codzienność z dala od wielkiego świata, to najlepszy sposób na smakowanie życia. 
Lubi prawdziwą gorzką czekoladę, słodką kawę i literaturę, przy której "dusza się śmieje".

Ukończyła krakowską WSP i wiele lat pracowała w szkołach, ucząc języka polskiego. Przed debiutem literackim, jako egzaminator maturalny, publikowała teksty z zakresu oświaty. Współpracowała także z regionalnym tygodnikiem oraz z portalem internetowym, gdzie ukazywały się jej artykuły publicystyczne oraz recenzje nowości wydawniczych.
Jest autorką powieści obyczajowo-historycznych, których klimat nawiązuje do szeroko pojętego stylu slow life.
W 2010 roku zadebiutowała powieścią o młodej fotograficzce Ewie, która otrzymała tajemnicze zlecenie z Prowansji. Na życzenie czytelniczek, proszących o kontynuację losów tej bohaterki, książka ukazała się ponownie w 2016 roku w poprawionej wersji pod zmienionym tytułem - „Francuskie zlecenie", a w roku następnym autorka wydała część drugą pt. „Francuski klejnot".
Oprócz cyklu francuskiego w literackim dorobku autorki znajduje się jeszcze pięć powieści: „Dworek pod Lipami"; tzw. cykl małopolski, czyli „Młyn nad Czarnym Potokiem", „Wspomnienia w kolorze sepii" oraz „Znów nadejdzie świt"; a także najnowsza powieść z elementami kryminału retro pt. „Przekroczyć rzekę", która ukazała się w roku 2018 i stanowi pierwszą część cyklu historycznego Dziedzictwo rodu.fot. D.ZARÓD

W wydawnictwie Nasza Księgarnia ukazało się sześć powieści: 
"Dworek pod Lipami", "Młyn nad Czarnym Potokiem", "Wspomnienia w kolorze sepii", "Znów nadejdzie świt", "Francuskie zlecenie", "Francuski klejnot".

W wydawnictwie Filia ukazała się pierwsza część sagi pt. "Przekroczyć rzekę".

Kontakt w sprawie spotkań autorskich:

1. bezpośrednio: a.jszepielak@wp.pl


Najbliższe spotkania autorskie:

1. 16 września 2017 roku - GOK, Rzepiennik Strzyżewski
2. 26 października 2017, Targi Książki w Krakowie.
3.16 czerwiec 2018, Wilków Wielki


Brak komentarzy: