14 paź 2014

Sztukater.pl o "Wspomnieniach..."

   Dzisiaj coś do poczytania: nie mogłam się oprzeć pokusie, by nie zaprosić Was do przeczytania recenzji "Wspomnień w kolorze sepii", która ukazała się na portalu Sztukater.pl (dział Książki).
Dodam - recenzji niezwykle dociekliwej i tak radującej moje serce, że aż się rumienię:)
  Serdecznie dziękuję autorce ukrywającej się pod nickiem Uleczkaa38 - to zawsze miód na serce pisarza, kiedy Czytelnicy zaglądają tak głęboko w świat przedstawiony.

Na zachętę fragment:

"(...) Lektura książki Anny J. Szepielak ma w sobie coś z owej aury magii i tajemnicy starej fotografii, z tym oto jednym wyjątkiem, iż raz rozpoczęta nie pozwala oderwać od siebie wzroku przez bardzo długie godziny...
Przystępując do czytania tej książki wiedziałam doskonale, iż autorka ta posiada niezwykły dar opowiadania o życiu i świecie w bardzo ciepły, mądry i donikąd nie spieszący się sposób. Nie wiedziałam jednak tego, iż potrafi także opowiadać historię obyczajową z takim wielkim rozmachem, jak czyni to w niniejszej powieści. 
Autorce udało się bowiem zawrzeć w jednej książce historię pewnej rodziny, wraz z dramatyczną historią Polski i Polaków, na tle której to poszczególni bohaterowie książki starali się żyć najlepiej, jak tylko wówczas mogli i potrafili. Co ważne, mimo tych wielkich dziejowych wydarzeń i zaplątanych w nie losy bohaterów, powieść ta nadal emanuje tym niezwykłym ciepłem i klimatem, tak bardzo charakterystycznym dla twórczości Anny J. Szpielak. Nie zawaham się zatem stwierdzić, iż autorka ta zrobiła kolosalnym krok "do przodu", który uczynił jej twórczość jeszcze lepszą i bardziej interesującą, zachowując tym samym swój niezwykły i niepowtarzalny styl.(...)"Brak komentarzy: