26 sie 2015

Jesień pachnie książkami

Jesień? Mijają właśnie ostatnie cudowne dni wakacji, a ja tu wyskakuję z jesienią?

fot.D.Zaród

A tak! :) Każdy z nas ma ulubioną porę roku, a moją jest właśnie jesień - nie mroźna, hucząca wichrami zima; nie gwarna i pachnąca ziemią wiosną; nie lato: leniwe i upalne.  Właśnie jesień - spokojna, dojrzała, mądrze uśmiechnięta słońcem, pachnąca grzybami i mgłą...

Być może dlatego ostatnia część sagi rodzinnej pt. "Znów nadejdzie świt" zaczyna się właśnie od jesiennych wydarzeń ukrytych w mrokach historii? 
Na pocieszenie po skończonych wakacjach szykuję jak zwykle dla Was małą niespodziankę - na początku września znajdziecie na moim blogu pierwsze oficjalne fragmenty najnowszej powieści, którą już dzisiaj można kupować w przedsprzedażach (a być może w ten sposób dotrze ona do Was jeszcze przed oficjalną premierą) - na przykład tutaj: księgarnia Wydawnictwa NK.

Oczywiście nasza "polska złota jesień" to właśnie coś, o czym marzę każdego roku, lecz po niszczycielskich letnich suszach nie będę narzekać nawet na deszcz. Wystarczy przecież dobry parasol i buty.
W słotne dni jest przecież mnóstwo wspaniale zwyczajnych przyjemności: spotkania z przyjaciółmi i rodziną, wspólne gotowanie, kino, teatr i naturalnie  KSIĄŻKI!
Nie wiem, jak Wy, ale ja w skwarne dni lata czytam zdecydowanie zbyt mało. Za to nadrabiam jesienią:) 

Poza tym, już cieszę się na dwa ważne wydarzenia: wrześniową premierę mojej powieści oraz... październikowe 19.Targi Książki w Krakowie.
I tutaj od razu nowina - Wydawnictwo wzięło pod uwagę Wasze prośby, abym mogła się z Wami spotkać w inny dzień niż zwykle - wielu z Was, prawdziwych książkoholików, bierze nawet urlopy, aby uczestniczyć w tym międzynarodowym wydarzeniu, lecz w niedzielę wracacie już do domów; zwłaszcza ci, którzy dojeżdżają z bardzo odległych miast. Z tego właśnie powodu w tym roku pojawię się na stoisku Wydawnictwa nietypowo - w piątek. O szczegółach będę pisać jesienią.

Dzisiaj mam garść ciekawostek ze strony Targów:

1. Zabawa CZY ROZPOZNAJESZ AUTORA? :) Na stronie Targów aktualizowane są zgłoszenia autorów biorących udział w imprezie. Ilu rozpoznacie bez podpowiedzi? :)

2.  Dobre wieści dla tych, którzy na Targi docierają dopiero po pracy : w piątek i sobotę przedłużono godziny otwarcia : info

3. Konkursowa zabawa 19 literackich czwartków

4. Nowość: możliwość kupienia biletów online.

Zaglądajcie na stronę Targów, może pojawią się kolejne niespodzianki.


3 komentarze:

Aine pisze...

Koniec sierpnia zawsze pachnie już jesienią.
"Znów nadejdzie świt" mam zamówione już od 7 sierpnia (tak wiem, nienormalne ;-)

Niestety zmiana Pani wizyty na Targach z niedzieli na piątek akurat dla mnie jest niedobrą wiadomością. Najprawdopodobniej wyjedziemy w piątek po pracy i na Targach będę w sb i ndz :(
No cóż, nie da się dopasować do wszystkich. A nie zostanie Pani prywatnie na sobotę przypadkiem??

Pozdrawiam!

Anna J.Szepielak pisze...

Zupełnie normalne :)
Niestety, sobota jest zwykle zajęta dla innych autorów. Może w przyszłym roku wrócę do niedzieli, żeby tak na przemian uwzględnić wszystkich:)
Pozdrawiam.

Anna Siecla pisze...

Ja też bardzo lubię jesień. Mam nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości uda mi się przeczytać którąś z powieści Pani autorstwa. Pozdrawiam! :)