17 maj 2021

Jesteście ciekawi okładki III tomu Dziedzictwa Rodu? :)

 Drodzy Czytelnicy,

wiem, że cierpliwie czekaliście na trzeci tom sagi Dziedzictwo Rodu. Już prawie jest u Was! :)

Właśnie ruszyła przedsprzedaż w Empiku i innych księgarniach:

https://www.empik.com/jestes-opowiescia-szepielak-anna-j,p1265796950,ksiazka-p

Oficjalna premiera 2 czerwca, lecz doświadczenie podpowiada mi, że Ci którzy zakupią książkę w przedsprzedażach mogą otrzymać ją tuż przed premierą. A nawet przed autorką :)

Jeśli jeszcze nie czytaliście mojej sagi historycznej, zapraszam do przeczytania pięknych recenzji, np. na LC. Oto kilka ostatnich wpisów:

1. "Przekroczyć rzekę" 


  • Czytelniczka Wiola1965: (...) Jak dla mnie obydwie części "Dziedzictwa rodu"są po prostu rewelacyjne. Czytając je, przeniosłam się do świata, gdzie honor, szacunek i odwaga miały znaczenie. Akcja książki toczy się w okresie rozbiorów Polski, aż do roku 1903. Zawiłe losy bohaterów bardzo mnie wciągnęły. Dodatkowo autorka posługuje się językiem, którego ówcześnie używano i to dodatkowo stwarza atmosferę tamtych czasów. Już dawno tak bardzo nie podobała mi się żadna książka. Polecam.
  • Czytelniczka Jolka: (...) W odróżnieniu od innych pozycji tego gatunku czytelnik znajdzie tu nie tylko gorące romanse czy zdrady, ale takżę szaleństwo, prowadzące do lawiny morderstw, a nawet interwencji ówczesnej policji...Autorka odkrywa tajemnice drobnymi porcyjkami, by w finale wprawić nas w niezłe osłupienie. Poza tym jest tutaj wszystko, do czego przekonała mnie Pani Szepielak od pierwszych przeczytanych stron jej twórczości. Urzekający język, plastyczne krajobrazy, doskonała znajomość obyczajowości epoki z podkreślaniem roli kobiet w tamtym czasie i położeniem akcentu na ich pęd do wiedzy i niezależności.
  • Czytelniczka Reniutek: (...) Wspaniała pisana w języku lat 1888 r przemyślenia tak młodej kobiety i hart jej ducha mimo przeciwności i trudnego życia jakie miała ale doczekała się tego co daje szczęście i radość :) jutro zaczynam drugą część :)
2. "Wybór Julianny"

  • Czytelniczka Książkanonstop: (...) Dedykowany jest on przede wszystkim tym czytelnikom, którzy lubią lektury z fabułą mocno osadzoną w przeszłości. Tutaj akurat akcja rozpoczyna się w 1771 roku oraz 1903. Autorka po raz kolejny serwuje literaturę na wysokim poziomie. Dopracowaną w każdym calu. Losy bohaterów prowadzi dwutorowo tak, aby dobrze ze sobą współgrały.
  • Czytelniczka Dorota: (...) Tak więc, treść jest zupełnie inna niż ta, którą spodziewałam się tutaj odnaleźć. Ale muszę przyznać, że jest to bardzo pozytywna niespodzianka. Książka jest bardzo wciągająca, klimatyczna, trzymająca w napięciu. Napisana prosto, lekko, przystępnie. Akcja chwilami płynie spokojnie, innym razem zaś mocno przyśpiesza. Pani Anna Szepielak musiała włożyć naprawdę wiele pracy, aby tak wiernie oddać klimat XVIII- wiecznych dworów szlacheckich, albo żeby tak szczegółowo przedstawić mentalność i zasady postępowania szlachty. 
  • Czytelniczka Mońcia_POCZYTAJKA: (...) Wiele miejsca autorka poświęciła stosunkom w rodzinie, zwyczajom i obyczajowości wśród XVIII w szlachty. Dzięki temu cykl "Dziedzictwo rodu" przestaje być zwyczajną sagą rodzinną, a staje się przepiękną nastrojową opowieścią o świecie, którego już nie ma i o ludziach, którzy jednak kiedyś żyli, kochali, ucztowali, ale też walczyli, zdradzali, knuli i spiskowali. Dzięki takim książkom możemy pielęgnować pamięć o dawnych czasach, które nie odejdą w zapomnienie."Wybór Julianny" wysłuchałam z chyba jeszcze większym zaciekawieniem i napięciem, niż gdybym go czytała samodzielnie. Odpowiednia intonacja lektora pozwoliła mi przenieść się w tamte ciekawe lata. Serdecznie polecam.
  • Czytelniczka Jolka: (...) Osadzenie fabuły w trudnej, osiemnastowiecznej rzeczywistości nie stanowi dla autorki żadnego problemu, bo widać w książce jej znakomite przygotowanie źródłowe i merytoryczne. To nie jest naiwna i nieprawdopodobna literatura dla mało wymagających czytelniczek. To kawał precyzyjnie skonstruowanej, pięknej, chwytającej za serce historii o tym, na jakie cierpienia narażano dawniej nastoletnie dziewczątka ze szlacheckich rodów, wydając je za mąż dla dobra stanu i rodu, a często i dla samego zysku.Całe szczęście, że te czasy minęły już bezpowrotnie:)Polecam miłośniczkom historii, genealogii, sag rodzinnych i romansów ze szczęśliwym zakończeniem.
Książki te znajdziecie zarówno w księgarniach, jak i w większości bibliotek w Polsce, a nawet i zagranicą:). Wierni Czytelnicy mi o tym wspominali.

A co będzie w III tomie? :) O tym już w następnym wpisie. 

Dziś, premierowa okładka. Jak Wam się podoba?

fot. Wydawnictwo Filia
Brak komentarzy: